پرش به محتوا

بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲

بعد از ۳ ماه دست پر برگشتیم و قرار است از قابلیت‌های پیشرفته‌ای رونمایی کنیم.

ما در بهتایم همواره صدای مشتریانمان را شنیده و خواسته‌ها و پیشنهادهای آنها را در توسعه‌های نرم افزار مدیریت پروژه بهتایم در نظر می‌گیریم. بسیاری از مشتریان پیشروی بهتایم، پیشنهاد اضافه شدن مسیر بحرانی و روابط پیش‌نیازی را مطرح کردند و این مدت ما در پشت صحنه سخت کار کردیم تا تجربه برنامه‌ریزی پروژه را برای شما لذت‌بخش کنیم. امروز اخبار هیجان‌انگیزی برای به اشتراک گذاشتن داریم!

در ادامه راهنمای استفاده از امکانات جدید بهتایم را بخوانید و پیشنهادات سازنده خود را با ما در میان بگذارید.

Behtime.ir

۰۹۰۲۸۰۱۰۶۹۵

اگر تاکنون در بهتایم ثبت نام نکرده‌اید، اکنون زمان مناسبی است:

ثبت نام رایگان

ایجاد ارتباط بین فعالیت‌های پروژه

با بهتایم وابستگی‌های وظایف را به آسانی تجسم و مدیریت کنید! وظایف را به طور یکپارچه به هم متصل کنید تا دید واضحی از نحوه ارتباط آنها با یکدیگر به دست آورید و در نهایت برنامه‌ریزی پروژه را سرعت ببخشید.

برای مشخص کردن روابط بین فعالیت‌های یک پروژه، پس از تعریف پروژه و فعالیت‌های لازم برای تکمیل آن، به گانت چارت مراجعه کنید. در این قسمت فعالیت‌های پروژه نمایش داده می‌شوند. بر روی فعالیت پیش‌نیاز مورد نظر و سپس بر روی فلش رو به جلو در قسمت بالای گانت چارت (مانند تصویر زیر) کلیک کنید و در مرحله آخر فعالیت پس‌نیاز را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید تقدم و تاخر را هم مشخص کنید. (انتخاب اعداد منفی بلامانع است.) اگر با ایجاد روابط، تاریخ شروع و سررسید یک فعالیت تغییر کند بهتایم این موضوع را به اطلاع شما می‌رساند.

ارتباط بین فعالیت‌ها در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲
ارتباط بین فعالیت‌ها در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲

همچنین، برای اضافه کردن روابط بین فعالیت‌ها می‌توانید بر روی فعالیت پیش‌نیاز راست کلیک کرده و سپس حالت انتخاب را انتخاب کنید. در مرحله بعد بر روی فعالیت پس‌نیاز راست کلیک کرده و انتخاب برای ایجاد روابط بین فعالیت‌ها را بزنید.

ارتباط بین فعالیت‌ها در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲
ایجاد ارتباط بین فعالیت‌ها در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲

نمایش مسیر بحرانی در گانت چارت

به کمک بهتایم، به راحتی مسیر بحرانی پروژه‌های خود را شناسایی کنید تا با ردیابی وظایف حیاتی، پروژه‌ها را در مسیر موفقیت نگه دارید.

مسیر بحرانی روشی است برای تعیین اینکه کدام یک از فعالیت‌های پروژه‌، از نظر تأثیر بر زمان کل پروژه، بحرانی هستند. فعالیت‌ها با شناوری کل صفر بر روی مسیر بحرانی قرار دارند. شناوری کل مدت زمانی است که یک فعالیت می‌تواند بدون تأثیر بر تاریخ تحویل نهایی پروژه به تاخیر بیفتد. برای محاسبه شناوری کل، باید زودترین تاریخ پایان کار (EF) را از دیرترین تاریخ پایان آن (LF) کم کرد.

 در اصل، مسیر بحرانی گلوگاه پروژه است. از آنجا که محاسبات شناوری و مسیر بحرانی برای پروژه‌ها پیچیده است، امروزه انجام این کار به نرم افزارهای مدیریت پروژه مانند بهتایم سپرده می‌شود. بعد از این بروزرسانی با مشخص کردن روابط بین فعالیت‌ها، مسیر بحرانی هم در گانت چارت نمایش داده می‌شود. فعالیت‌های روی مسیر بحرانی با رنگ قرمز نمایش داده می‌شوند.

نمایش مسیر بحرانی در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲
نمایش مسیر بحرانی دربروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲

امکان گرفتن خروجی اکسل از گانت چارت

پیش از این امکان گرفتن خروجی از گانت چارت به فرمت png وجود داشت. در بروزرسانی اخیر، امکان گرفتن خروجی اکسل از گانت چارت هم به بهتایم اضافه شد. این خروجی بسیار جذاب و کاربردی است و حتی روابط بین فعالیت‌ها و مسیر بحرانی هم بر روی آن نمایش داده می‌شود.

امکان گرفتن خروجی اکسل از گانت چارت در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲
امکان گرفتن خروجی اکسل از گانت چارت در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲
امکان گرفتن خروجی اکسل از گانت چارت در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲
امکان گرفتن خروجی اکسل از گانت چارت در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲

تغییرات جزئی اما جذاب در گانت چارت:

 • همانطور که حتما متوجه شده‌اید، رنگ فعالیت‌ها و بسته‌های کاری در گانت چارت تغییر کرده است.
 • امکان نمایش تمام صفحه گانت چارت هم فراهم شده است.
 • روی هر قسمتی از گانت چارت که راست کلیک کنید، می‌توانید فعالیت و بسته کاری اضافه کنید و تنظیمات گانت چارت را مشاهده کنید. البته این موضوع قطعا به دسترسی‌های شما وابسته است.
تغییرات جزئی در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲
امکانات راست کلیک در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲
 • با کلیک روی عنوان فعالیت‌ها که در محور چارت قرار گرفته است، در صورت داشتن مجوز لازم می‌توانید فعالیت را ویرایش کنید.
ویرایش فعالیت از گانت چارت در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲
ویرایش فعالیت از گانت چارت در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲
 • اگر روی خطی که روابط بین فعالیت‌ها را مشخص کرده، کلیک کنید می‌توانید رابطه را ویرایش یا حذف کنید.
 • با راست کلیک کردن روی فعالیت‌ها در خود گانت چارت هم، گزینه‌های جذابی در اختیار شما قرار می‌گیرد.
 • با برقراری روابط بین فعالیت‌ها، اگر فعالیتی پیش‌نیاز فعالیت دیگر باشد، سیستم اجازه حذف آن را نخواهد داد.
عدم حذف فعالیت پیش نیاز در در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲
عدم حذف فعالیت پیش نیاز در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲
 • اگر یک فعالیتِ دارای پیش‌نیاز، به شما اختصاص داده شده باشد، در برنامه و تایم‌شیت برای شما مشخص می‌شود که پیش‌نیاز این فعالیت هنوز به پایان نرسیده است.
مشخص بودن پیش نیاز داشتن فعالیت در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲
مشخص بودن پیش نیاز داشتن فعالیت در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲

هوشمندی در پیشنهاد افراد مطابق با مهارت‌ها

در سازمان‌های بزرگ و با تعداد افراد زیاد، اختصاص فعالیت‌های جدید به افراد ممکن است برای مدیران مجموعه زمان‌بر باشد، چرا که افراد متعدد و با مهارت‌های مختلف، در مجموعه مشغول به کار هستند. چنین مشکلاتی باعث شد تا بهتایمی‌ها امکان اختصاص فعالیت‌ براساس مهارت را به بهتایم اضافه کنند. در بروزرسانی این ماه، رنگ‌بندی متناسب با مهارت و سطح آن هم برای سهولت بیشتر، به بهتایم اضافه شد.

 • برای اختصاص فعالیت‌ها براساس مهارت، لازم است ابتدا مهارت‌های لازم برای انجام وظایف را تعریف کنید.
 • بعد از تعریف مهارت‌های لازم در سازمان، نوبت به اختصاص این مهارت‌ها به کاربران می‌رسد.
 • در مرحله بعد، باید هنگام تعریف فعالیت و در قسمت مشخص کردن تیم فعالیت، مهارت‌های مورد نیازِ این فعالیت و سطح هر مهارت را مشخص کنید، به این ترتیب بهتایم افرادی را که مهارت‌هایشان تطابق بیشتری با این فعالیت دارد، برایتان لیست می‌کند تا بتوانید بهینه‌ترین تیم را برای فعالیت مشخص کنید.

به عنوان مثال تصور کنید در یک سازمان، فعالیت توسعه نرم افزار مدیریت جلسات تعریف می‌شود. مدیرِ این فعالیت، شناخت چندانی از اعضای تیم توسعه نرم افزار ندارد. در بهتایم کافیست او سطح مهارت مورد نیاز برای انجام این فعالیت را مشخص کند و انتخاب فرد با مهارت متناسب را به بهتایم بسپارد. مدیر فعالیت معتقد است برای این فعالیت، برنامه‌نویس با سطح مهارت متوسط نیاز است. بهتایم لیست زیر را با رنگ‌بندی به او نمایش می‌دهد، تا مدیر متناسب‌ترین فرد یا افراد را برای انجام این کار انتخاب کند.

اضافه شدن رنگ‌بندی در قسمت پیشنهاد افراد مطابق با مهارت‌ها در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲
اضافه شدن رنگ‌بندی در قسمت پیشنهاد افراد مطابق با مهارت‌ها در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲

عدم ارسال گزارش روزانه برای روزهای بسته شده (غیر کاری)

در بهتایم مدیر سیستم یا کاربر با دسترسی لازم، این امکان را دارد که روزهای مشخصی مانند پنج‌شنبه یا جمعه را ببندد و اجازه ثبت برنامه یا تایم‌شیت را به کاربران ندهد. از طرفی گزارشاتی تحت عنوان گزارشات روزانه برای کاربران ارسال می‌شود که تخصیص فعالیت جدید و نزدیک شدن و گذشتن از سررسید فعالیت‌ها را به آنها اطلاع‌رسانی می‌کند؛ در آخرین بروزرسانی، این گزارشات در روزهای بسته شده یا غیر کاری، ارسال نمی‌شوند.

دریافت هشدار هنگام انتخاب روزهای غیر کاری به عنوان تاریخ شروع و سررسید

اگر هنگام تعریف فعالیت و یا حتی تغییر تاریخ شروع و سررسید آن، از راه‌های مختلف مانند حرکت موس در گانت چارت، تاریخ شروع و یا سررسید فعالیت، با روزهای بسته شده منطبق شود، سیستم این موضوع را به شما اطلاع داده و روزهای کاری را به شما پیشنهاد می‌دهد.

دریافت هشدار هنگام انتخاب روزهای غیر کاری به عنوان تاریخ شروع و سررسید در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲
دریافت هشدار هنگام انتخاب روزهای غیر کاری به عنوان تاریخ شروع و سررسید در بروزرسانی بهتایم در دی ماه ۱۴۰۲

تمام تلاش ما این است که سفر مدیریت پروژه شما را هموارتر، کارآمدتر و جذاب‌تر کنیم. تعهد ما به نوآوری به این معنی است که شما جدیدترین و بهترین امکانات را برای ارتقای سطح مدیریت پروژه خود خواهید داشت.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *