پرش به محتوا

Monday چیست و بهترین جایگزین Monday کدام است؟

جایگزین Monday

Monday پلتفرمی است که برای مدیریت پروژه و وظایف استفاده می‌شود. برای ثبت نام در Monday می‌توانید به این آدرس مراجعه کنید.

استفاده از Monday در ایران مستلزم صرف هزینه زیادی است. (حداقل ۸ یورو به ازای هر کاربر در ماه برای امکانات پایه) از طرفی بدون استفاده از فیلترشکن نمی‌توان از این سایت استفاده کرد. به همین منظور ما در این مقاله علاوه بر آموزش نرم افزار Monday، به معرفی امکانات جایگزین Monday، یعنی نرم افزار مدیریت پروژه آنلاین بهتایم هم می‌پردازیم. برای استفاده رایگان از بهتایم می‌توانید در لینک زیر ثبت نام کنید:

ثبت نام رایگان در بهتایم

بهتایم بهترین جایگزین Monday
بهتایم بهترین جایگزین Monday

معرفی نرم افزار Monday

نرم افزار Monday یک ابزار مدیریت پروژه قدرتمند است که برای کمک به تیم‌ها برای سازماندهی و ماندن در مسیر پروژه‌ها طراحی شده است. Monday یک پلتفرم مبتنی بر ابر است که به کاربران امکان می‌دهد وظایف را به راحتی مدیریت کنند، پیشرفت را ردیابی کرده و با اعضای تیم همکاری کنند. نرم افزار Monday با رابط کاربری قوی و امکانات جامع خود کارآیی را برای تیم‌ها آسان می‌کند.

نرم افزار Monday مجموعه‌ای از امکانات را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که مدیریت پروژه را آسان‌تر می‌کند. به کاربران اجازه می‌دهد تا به سرعت وظایف را ایجاد کرده و آنها را به اعضای تیم اختصاص دهند. آنها می‌توانند برای وظایف سررسید تعیین کنند، به فعالیت‌ها دیدگاه اضافه کنند، فایل پیوست کنند و پیشرفت را در زمان واقعی مشاهده کنند.

Monday معتقد است: تمام چیزی است که برای مدیریت هر نوع گردش کار نیاز دارید.

امکانات Monday

۱) جدول فعالیت‌ها به همراه جزئیات در Monday

برای مشاهده جدول فعالیت‌ها و پروژه‌ها به Main table مراجعه کنید. برای تعریف پروژه‌ها بر روی New Project کلیک کنید.

فعالیت‌های مربوط به پروژه‌ها را با کلیک بر روی add project  تعریف کنید. برای تعریف فعالیت‌های زیرمجموعه هر فعالیت  از Add Subitem استفاده کنید.

با دبل کلیک روی عنوان هر ستون می‌توانید عنوان آن را تغییر دهید.

برای اختصاص فعالیت به افراد در ستون پیش فرض Person بر روی + کلیک کنید تا از بین اعضای دعوت شده به Monday انتخاب کنید. (برای انتخاب چند نفر کلید Control را نگهدارید.)

امکان تعریف ستون‌های دلخواه هم وجود دارد. در ستون آخر بر روی + کلیک کنید:

ستون‌های دلخواه در Monday
ستون‌های دلخواه در Monday

به عنوان مثال می‌توانید با انتخاب گزینه Files به فعالیت‌ها فایل پیوست کنید یا فیلدهای سفارشی انتخابی تعریف کنید.

امکان تعریف تاریخ شروع و پایان برای فعالیت هم وجود دارد.

با توجه به نیاز خود جدول فعالیت‌ها را تعریف کنید.

جدول فعالیت‌ها در Monday
جدول فعالیت‌ها در Monday

۲) ردیابی زمان در Monday

می‌توانید زمان خود را در این نرم افزار ردیابی کنید. برای این کار به ستون‌های بورد خود tracking time را اضافه کنید. روی + کلیک کنید و ستون ردیابی زمان را اضافه کنید. امکان ثبت زمان به صورت دستی و یا با تایمر وجود دارد.

 ردیابی زمان در Monday
ردیابی زمان در Monday

نمایش فعالیت‌ها به اشکال مختلف:

کار خود را با چندین نما تجسم و برنامه‌ریزی کنید: تابلوی Kanban، تقویم، جدول زمانی یا Timeline، نمودار گانت و موارد دیگر.

۳) کانبان در Monday

Kanban یک سیستم بصری برای مدیریت گردش کار و فرآیندها است. در ابتدا توسط تویوتا در دهه ۱۹۴۰ به عنوان راهی برای بهبود کارایی تولید توسعه یافت. این سیستم از کارت‌ها، تابلوها و ستون‌ها برای نمایش وظایف و پیشرفت آنها استفاده می‌کند. هر کارت نشان دهنده کاری است که باید تکمیل شود و ستون‌ها نشان دهنده مراحل مختلف پیشرفت هستند. همانطور که وظایف در مراحل حرکت می‌کنند، از یک ستون به ستون دیگر منتقل می‌شوند. این موضوع به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا به راحتی گردش کار خود را تجسم کنند و گلوگاه‌ها یا مناطقی را که می‌توان در آن بهبودها پیدا کرد، شناسایی کنند. Kanban اغلب در توسعه نرم افزار چابک استفاده می‌شود، اما می‌توان از آن در هر نوع مدیریت پروژه نیز استفاده کرد. تب Kanban را انتخاب کنید تا وضعیت فعالیت‌ها و زیرمجموعه آنها را مشاهده کنید.

بورد کانبان در Monday
بورد کانبان در Monday

۴) Timeline در Monday

Timeline یک نمایش گرافیکی از توالی زمانی رویدادها است. معمولاً برای نمایش تاریخچه یک رویداد، شخص یا پروژه استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از آن برای نشان دادن توسعه یک فرآیند یا مفهوم در طول زمان استفاده کرد.

بر روی + کنار تب‌های main table و Kanban کلیک کنید و Timeline را انتخاب کنید.

 Timeline در Monday
 Timeline در Monday

۵) تقویم در Monday

بر روی + کنار تب‌های main table و Kanban کلیک کنید و calendar را سرچ کنید. وظایفی که تعریف کردید برای شما نمایش داده می‌شود، حتی می‌توانید با انتخاب + در هر روز، وظایف لازم را به آن اضافه کنید.

 تقویم در Monday
تقویم در Monday

۶) گانت چارت در Monday

نمودار گانت نوعی نمودار میله‌ای است که برنامه زمانبندی پروژه را نشان می‌دهد. برای نشان دادن تاریخ شروع و پایان وظایف مختلف در یک پروژه و همچنین وابستگی‌ها و پیشرفت آنها استفاده می‌شود. نمودار شامل میله‌های افقی است که هر کار را نشان می‌دهد و طول میله نشان‌دهنده مدت زمان آن است. میله‌ها به ترتیب زمانی مرتب شده‌اند و نقاط عطف و سررسیدها معمولا به صورت خطوط عمودی مشخص می‌شوند.

بر روی + کنار تب‌های main table و Kanban کلیک کنید و Gantt را انتخاب کنید. در گانت چارت Monday می‌توانید با درگ اند دراپ زمان فعالیت‌ها را تغییر دهید. با کلیک روی هر فعالیت هم می‌توانید جزئیات مربوط به فعالیت را مشاهده کنید.

گانت چارت در Monday
گانت چارت در Monday

۷) کارت‌ها در Monday

به طور کلی، کارت‌ها در نرم‌افزارهای مدیریت پروژه مانند Monday، نمایش‌های بصری وظایف یا مواردی هستند که باید در یک پروژه تکمیل شوند. آنها معمولاً شامل اطلاعاتی مانند شرح وظایف، تاریخ‌هایی مانند زمان سررسید، عضو تیم اختصاص داده شده، وضعیت انجام فعالیت و هرگونه پیوست یا نظر مرتبط با آن هستند.

بر روی + کنار تب‌های main table و Kanban کلیک کنید و Cards را انتخاب کنید. برای مشاهده و ویرایش جزئیات فعالیت بر روی کارت کلیک کنید.

کارت‌ها در Monday
کارت‌ها در Monday

۷) MAP در در Monday

آیا باید مکان های مختلف را در برنامه های کاری یا شخصی خود پیگیری کنید؟ شاید چندین مشتری بین المللی دارید، زیاد سفر می‌کنید یا دوست دارید اطلاعات را به صورت بصری با استفاده از نقشه سازماندهی کنید. مدیریت موقعیت مکانی می‌تواند زمان‌بر و خسته کننده باشد، اما نمای نقشه در Monday این کار را برای شما آسان می‌کند.

نمای نقشه مکان‌های یافت شده در ستون موقعیت مکانی یا ستون کشور را نشان می‌دهد، بنابراین مطمئن شوید که این ستون‌ها را به بورد خود اضافه کرده‌اید.

اضافه کردن MAP در در Monday
اضافه کردن MAP در در Monday

برای افزودن نمای نقشه به تابلوی خود، روی گزینه Add view بالای تابلو کلیک کنید. بر روی “more views” کلیک کنید و “MAP” را انتخاب کنید. سپس تمام مکان‌های بورد خود روی نقشه خواهید دید.

MAP در در Monday
MAP در در Monday

۸) Chart در Monday

نمای نمودار یا ویجت یک راه عالی برای تحلیل گردش کار است. ببینید اعضای تیم شما چگونه کار کرده‌اند، وظایف شما با چه سرعتی انجام می‌شوند، چگونه در طول زمان تغییر می‌کنند و موارد دیگر.

بر روی Add widget کلیک کنید تا نمودارهای بیشتری را اضافه کنید.

نمودارها در Monday
نمودارها در Monday

جایگزین Monday – بهتایم

مدیریت پروژه، مدیریت فعالیت، مدیریت زمان و برنامه‌ریزی را

بـه آسـانـی، بـا آگـاهـی و بـه مـوقـع

انجام دهید.

بهتایم نرم افزار مدیریت پروژه و وظایف آنلاین است که می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای Monday باشد. در ادامه به معرفی برخی از امکانات بهتایم می‌پردازیم.

تعریف پروژه در جایگزین Monday – بهتایم

در بهتایم می‌توانید پروژه‌های خود را تعریف کنید. برای این کار به منوی پروژه‌ها مراجعه می‌کنید و پس از تعریف پروژه‌ها، آنها را به اعضای تیم پروژه اختصاص می‌دهید.

راهنمای تعریف پروژه در بهتایم

تعریف پروژه در جایگزین Monday - بهتایم
تعریف پروژه در جایگزین Monday – بهتایم

تعریف فعالیت در جایگزین Monday – بهتایم

در مرحله بعدی بر روی نام پروژه کلیک می‌کنید تا وارد صفحه ساختار شکست کار شوید. در این صفحه می‌توانید پروژه‌ها را به وظایف قابل مدیریت تقسیم کنید. برای این کار می‌توانید در بهتایم بسته‌های کاری و فعالیت تعریف کنید. سپس فعالیت‌ها را به اعضای تیم پروژه ارجاع دهید. برای آنها تاریخ شروع و سررسید مشخص کنید و در چت‌روم فعالیت درباره فعالیت‌ها مشورت کنید. همچنین در بهتایم قسمتی تحت عنوان دیدگاه برای بیان نظرات در مورد فعالیت‌ها وجود دارد.

توجه بفرمایید که امکان پیوست فایل به پروژه و فعالیت‌ها در قسمت‌های مختلف سیستم فراهم شده است.

راهنمای تعریف فعالیت در بهتایم

تعریف فعالیت در جایگزین Monday - بهتایم
تعریف فعالیت در جایگزین Monday – بهتایم

ردیابی زمان در جایگزین Monday – بهتایم

برای ردیابی زمان، منویی تحت عنوان تایم شیت یا گزارش کار در جایگزین Monday در نظر گرفته شده است. در این منو فعالیت‌های افراد برایشان لیست می‌شوند تا بتوانند به صورت دستی و یا با تایمر، زمان‌های صرف شده برای فعالیت‌های مختلف را ثبت و ردیابی کنند. امکان پیوست فایل به تایم شیت‌ها وجود دارد. تایم شیت افراد به طور خودکار برای بررسی به مدیر آنها ارسال می‌شود.

راهنمای تایم شیت بهتایم

ردیابی زمان در جایگزین Monday - بهتایم
ردیابی زمان در جایگزین Monday – بهتایم

بورد کانبان در جایگزین Monday – بهتایم

فعالیت‌های اختصاص یافته به افراد بر اساس وضعیت انجام آنها در سه ستون منتظر انجام، در حال انجام و انجام شده لیست می‌شوند تا افراد بتوانند کارهایشان را بهتر مدیریت کنند. امکان تغییر وضعیت فعالیت‌ها با درگ اند دراپ وجود دارد. دسترسی به قسمت‌های مختلف سیستم مانند تایم شیت، برنامه ریزی، چت روم و ثبت دیدگاه در تسک بورد بهتایم فراهم شده است.

راهنمای تسک بورد بهتایم

بورد کانبان در جایگزین Monday - بهتایم
بورد کانبان در جایگزین Monday – بهتایم

تقویم در جایگزین Monday – بهتایم

تقویم بهتایم فارسی است و برنامه‌ریزی کارها را برایتان آسان می‌کند. تاریخ شروع و پایان فعالیت‌ها و وضعیت آنها در تقویم وجود دارد. همچنین می‌توانید برنامه‌های ثبت شده در منوی برنامه‌ریزی را به همراه بازه‌های زمانی در تقویم مشاهده کنید. امکان ثبت برنامه از تقویم هم در بهتایم فراهم شده است.

راهنمای تقویم بهتایم

تقویم در جایگزین Monday - بهتایم
تقویم در جایگزین Monday – بهتایم

گانت چارت در جایگزین Monday – بهتایم

گانت چارت بهتایم تعاملی است و کار کردن با آن بسیار ساده است. زمانی که فعالیت‌های پروژه و تاریخ شروع و پایان آنها را در قسمت ساختار شکست کار مشخص کردید، بهتایم گانت چارت پروژه را برای شما ترسیم می‌کند. با حرکت موس می‌توانید تاریخ شروع و پایان و بازه انجام فعالیت‌های پروژه را تغییر دهید.

راهنمای گانت چارت بهتایم

گانت چارت در جایگزین Monday - بهتایم
گانت چارت در جایگزین Monday – بهتایم

داشبورد مدیریتی در جایگزین Monday – بهتایم

پس از ثبت تایم شیت در بهتایم، نمودارهای مختلفی برای ردیابی کارها آماده می‌شوند که می‌توانید آنها را در داشبورد بهتایم مشاهده کنید. اطلاعاتی مانند، بار کاری افراد، زمان‌های صرف شده بر روی فعالیت‌ها و پروژه‌های مختلف در این نمودارها قابل مشاهده است.

راهنمای نمودارهای بهتایم

داشبورد مدیریتی در جایگزین Monday - بهتایم
داشبورد مدیریتی در جایگزین Monday – بهتایم

همچنین اگر نمودارهای متعدد بهتایم برای شما کافی نبود، می‌توانید از ابزار تحلیلگر و نمودارساز برای ساخت نمودارهای مورد نیاز خود استفاده کنید.

نمودارساز در جایگزین Monday - بهتایم
نمودارساز در جایگزین Monday – بهتایم

گزارش‌های جایگزین Monday بهتایم

در منوی گزارش‌ها، انواع گزارش‌های کاربردی را مشاهده خواهید کرد. از جمله جذاب‌ترین گزارش‌های این قسمت گزارش پیشرفت پروژه‌هاست که پیشرفت پروژه‌ها را براساس پیشرفت فعالیت‌های آنها محاسبه می‌کند. در این گزارش نمودار S-Curve هم برای مقایسه پیشرفت واقعی و برنامه‌ای پروژه‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد.

گزارش هزینه‌ و زمان صرف شده بر روی پروژه‌ها و فعالیت‌های مختلف را هم در همین قسمت پیدا می‌کنید.

راهنمای گزارش‌های بهتایم

گزارش‌های جایگزین Monday – بهتایم
گزارش‌های جایگزین Monday – بهتایم

با ابزار تحلیلگر و گزارش‌ساز بهتایم، می‌توانید به آسانی و با زدن چند کلیک گزارش جدید بسازید.

گزارش‌ساز جایگزین Monday – بهتایم
گزارش‌ساز جایگزین Monday – بهتایم

با ما در ارتباط باشید:

۰۹۰۲۸۰۱۰۶۹۵

behtime.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *