پرش به محتوا

آموزش مدیریت پروژه – کاربردی

ما باور داریم که هیچ چیز به اندازه دانش و آگاهی مدیران و افراد سازمان نمی‌تواند باعث افزايش بلوغ مدیریت پروژه و در نتیجه افزایش اثربخشی و کارآیی فرآیندهای آن شود. بنابراین تلاش می‌کنیم که با استفاده از معتبرترین منابع علمی و همچنین ده‌ها سال تجربه خود در این زمینه، مطالبی کاربردی را تهیه و منتشر کنیم.

 • نحوه تخمین زمان کار به صورت دقیق

  نحوه تخمین زمان کار به صورت دقیق

  تخمین زمان به شما کمک می‌کند تا کارهای خود را برنامه‌ریزی و تحلیل کنید تا بتوانید زمان و وظایف خود را به درستی مدیریت کنید. متاسفانه، اشتباه کردن در تخمین زمان لازم برای تکمیل یک پروژه آسان است. شاید به این دلیل که بیشتر افراد در حدس زدن زمان لازم برای اتمام یک پروژه بسیار… ادامه »نحوه تخمین زمان کار به صورت دقیق

 • محاسبه قیمت تمام شده در پروژه‌ها برای مدیریت هزینه پروژه

  محاسبه قیمت تمام شده در پروژه‌ها برای مدیریت هزینه پروژه

  قیمت تمام شده در پروژه‌ها هدف سازمان‌ها این است که در پروژه‌های خود موفق باشند و انتظارات مشتری و همچنین اهداف داخلی خود را برآورده سازند. اما واقعیت چیست؟ در یک گزارش از PMI چهارده درصد از پروژه‌های فناوری اطلاعاتِ بررسی شده، با شکست مواجه شدند. تنها ۵۷ درصد از پروژه‌ها در محدوده بودجه اولیه خود… ادامه »محاسبه قیمت تمام شده در پروژه‌ها برای مدیریت هزینه پروژه

 • اسلک Slack چیست و بهترین جایگزین اسلک کدام است؟

  اسلک Slack چیست و بهترین جایگزین اسلک کدام است؟

  نرم افزار مدیریت پروژه آنلاین اسلک Slack و بهترین جایگزین اسلک بهتایم برنامه اسلک Slack خود را مرکز فرماندهی شما برای اموری مانند مدیریت پروژه می‌داند و اساسا بیش از آنکه یک سیستم مدیریت پروژه باشد، برای مدیریت ارتباطات یک پروژه کاربرد دارد. اسلک Slack یک برنامه ارتباطی برای دسکتاپ و موبایل است که به… ادامه »اسلک Slack چیست و بهترین جایگزین اسلک کدام است؟

 • چرا پیگیری زمان برای مدیریت پروژه ضروری است؟

  چرا پیگیری زمان برای مدیریت پروژه ضروری است؟

  پیگیری زمان و مدیریت پروژه برنامه‌ریزی موثر شرط لازم برای تکمیل یک پروژه است. اما، چگونه تعیین می‌کنید که برنامه به جدول زمانی پیش‌بینی شده پایبند است؟ چگونه بر اجرا نظارت می‌کنید و تضمین می‌کنید که راه حل مناسب را به موقع ارائه می‌دهید؟ پاسخ مناسب مدیریت پروژه است. مدیریت پروژه از چندین مؤلفه حیاتی… ادامه »چرا پیگیری زمان برای مدیریت پروژه ضروری است؟

 • نرم افزار مدیریت پروژه با تقویم فارسی

  نرم افزار مدیریت پروژه با تقویم فارسی

  نرم افزار مدیریت پروژه با تقویم فارسی تقویم پروژه چیست؟ تقویم پروژه کمک می‌کند تا جلساتِ نزدیک، سررسیدها و نقاط عطف را پیگیری کنید. همچنین تقویم‌ها می‌توانند به عنوان یادآور رویدادهای مهم مانند زمان تعطیلات استفاده شوند. گاهی افراد از چندین تقویم به طور همزمان استفاده می‌کنند. وقتی این تقویم‌ها با وظایف حرفه‌ای شما لینک… ادامه »نرم افزار مدیریت پروژه با تقویم فارسی

 • جیرا Jira چیست و بهترین جایگزین جیرا کدام است؟

  جیرا Jira چیست و بهترین جایگزین جیرا کدام است؟

  جیرا Jira یک سیستم مدیریت پروژه چابک برای تیم‌های توسعه نرم افزار است. به کمک Jira این تیم‌ها قادر خواهند بود پروژه‌های خود را مدیریت کنند، اشکالات و وظایف را که به عنوان issues در این نرم افزار تعریف می‌شوند، ردیابی کرده و عملکرد را اندازه‌گیری کنند. در ادامه امکانات جیرا Jira را معرفی می‌کنیم… ادامه »جیرا Jira چیست و بهترین جایگزین جیرا کدام است؟

 • بهترین تکنیک‌ مدیریت پروژه نرم افزاری

  بهترین تکنیک‌ مدیریت پروژه نرم افزاری

  تکنیک‌ مدیریت پروژه نرم افزاری یک پروژه مهندسی نرم افزار معمولی شامل جمع‌آوری نیازمندی‌ها، توسعه و تست نرم افزار و نگهداری منظم محصول نرم افزاری است. تعدادی تکنیک‌ مدیریت پروژه نرم افزاری عبارتند از: فرآیند یکپارچه منطقی – Rational Unified Process (RUP) مدیریت پروژه چابک – Agile روش اسکرام – Scrum برنامه نویسی سریع –… ادامه »بهترین تکنیک‌ مدیریت پروژه نرم افزاری

 • شاخص کلیدی عملکرد یا KPI چیست؟

  شاخص کلیدی عملکرد یا KPI چیست؟

  KPI مخفف شاخص کلیدی عملکرد یا Key Performance Indicator است. KPI معیاری کمی است که نحوه عملکرد پروژه‌ها، افراد، بخش‌ها یا کسب‌وکارها را از نظر اهداف استراتژیک اندازه‌گیری می‌کند. در واقع نشان می‌دهد چگونه تیم یا سازمان شما به سمت اهداف مهم تجاری پیش می‌رود. سازمان‌ها از KPI ها در سطوح مختلف استفاده می‌کنند. شما… ادامه »شاخص کلیدی عملکرد یا KPI چیست؟

 • داشبورد مدیریتی چیست و چه کاربردی دارد؟

  داشبورد مدیریتی چیست و چه کاربردی دارد؟

  داشبورد مدیریتی – داشبورد مدیریت پروژه را می‌توان یک ابزار اجرایی در نظر گرفت که هدف آن آسانتر خواندن اطلاعات است. برای به دست آوردن مزیت رقابتی، کسب و کار شما باید قادر به خواندن، ردیابی و تحلیل داده‌های در حال تغییر خود باشد. این داشبوردهای تعاملی همه جنبه‌های کسب و کار شما را کنترل… ادامه »داشبورد مدیریتی چیست و چه کاربردی دارد؟