پرش به محتوا

آموزش مدیریت پروژه – کاربردی

ما باور داریم که هیچ چیز به اندازه دانش و آگاهی مدیران و افراد سازمان نمی‌تواند باعث افزايش بلوغ مدیریت پروژه و در نتیجه افزایش اثربخشی و کارآیی فرآیندهای آن شود. بنابراین تلاش می‌کنیم که با استفاده از معتبرترین منابع علمی و همچنین ده‌ها سال تجربه خود در این زمینه، مطالبی کاربردی را تهیه و منتشر کنیم.

 • نرم افزار مدیریت پروژه فارسی

  نرم افزار مدیریت پروژه فارسی

  در روزگاری که برای انجام همه کارها به نرم افزارها متکی هستیم، داشتن یک نرم افزار مدیریت پروژه برای سهولت در انجام مسئولیت‌های مدیریت پروژه دور از انتظار نیست و شاید در این میان، نام نرم افزارهایی مانند MSP بیشتر از سایرین به گوش ما خورده باشد. در کامل بودن امکانات نرم افزار MSP شکی… ادامه »نرم افزار مدیریت پروژه فارسی

 • پیش بینی پروژه چیست؟

  پیش بینی پروژه چیست؟

  اگر تا به حال مسئول یک پروژه بوده‌اید، می‌دانید که مدیریت یک پروژه از ابتدا تا انتها می‌تواند چقدر استرس‌زا باشد. جدا از اینکه باید اطمینان حاصل کنید که هر مرحله پروژه دارای بودجه و منابع کافی است، باید از افزایش بودجه و تأخیر هم جلوگیری کنید و این می‌تواند شما را تا پایان پروژه… ادامه »پیش بینی پروژه چیست؟

 • آسانا ASANA چیست و بهترین جایگزین آسانا کدام است؟

  آسانا ASANA چیست و بهترین جایگزین آسانا کدام است؟

  آسانا به شما کمک می‌کند پروژه‌ها را مدیریت کنید، روی موارد مهم تمرکز کنید و کارها را در یک مکان واحد برای همکاری بهتر سازماندهی کنید. در ادامه امکانات آسانا ASANA را معرفی می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که چرا نرم افزار فارسی بهتایم بهترین جایگزین آسانا است. ثبت نام رایگان در بهتایم بهتایم بهترین جایگزین آسانا ASANA امکانات آسانا… ادامه »آسانا ASANA چیست و بهترین جایگزین آسانا کدام است؟

 • طرح توجیهی (Feasibility study) در مدیریت پروژه چیست؟

  طرح توجیهی (Feasibility study) در مدیریت پروژه چیست؟

  رشد و شناخت مدیریت پروژه در چند سال اخیر نیاز به مطالعات امکان ‌سنجی یا طرح توجیهی را افزایش داده است. طرح توجیهی مرحله اولیه هر پروژه یا طرحی است. همانطور که از نام آن پیداست، مطالعه امکان سنجی، تحلیلی در مورد قابلیت اجرای یک ایده است. مطالعات امکان سنجی یا طرح توجیهی به پاسخ… ادامه »طرح توجیهی (Feasibility study) در مدیریت پروژه چیست؟

 • مدیریت دانش پروژه چیست؟

  مدیریت دانش پروژه چیست؟

  مدیریت دانش پروژه دانش قدرت است. هنگام کار بر روی پروژه‌های پیچیده، حیاتی و پرهزینه به دانش مربوطه برای انجام وظایف نیاز دارید. مدیریت دانش (KM) در دسترس بودن چنین دانشی را تضمین می‌کند. مدیریت دانش مفهومی است که در آن یک شرکت به طور آگاهانه و جامع دانش خود را از نظر منابع، اسناد… ادامه »مدیریت دانش پروژه چیست؟

 • نحوه تخمین زمان کار به صورت دقیق

  نحوه تخمین زمان کار به صورت دقیق

  تخمین زمان به شما کمک می‌کند تا کارهای خود را برنامه‌ریزی و تحلیل کنید تا بتوانید زمان و وظایف خود را به درستی مدیریت کنید. متاسفانه، اشتباه کردن در تخمین زمان لازم برای تکمیل یک پروژه آسان است. شاید به این دلیل که بیشتر افراد در حدس زدن زمان لازم برای اتمام یک پروژه بسیار… ادامه »نحوه تخمین زمان کار به صورت دقیق

 • محاسبه قیمت تمام شده در پروژه‌ها برای مدیریت هزینه پروژه

  محاسبه قیمت تمام شده در پروژه‌ها برای مدیریت هزینه پروژه

  قیمت تمام شده در پروژه‌ها هدف سازمان‌ها این است که در پروژه‌های خود موفق باشند و انتظارات مشتری و همچنین اهداف داخلی خود را برآورده سازند. اما واقعیت چیست؟ در یک گزارش از PMI چهارده درصد از پروژه‌های فناوری اطلاعاتِ بررسی شده، با شکست مواجه شدند. تنها ۵۷ درصد از پروژه‌ها در محدوده بودجه اولیه خود… ادامه »محاسبه قیمت تمام شده در پروژه‌ها برای مدیریت هزینه پروژه

 • اسلک Slack چیست و بهترین جایگزین اسلک کدام است؟

  اسلک Slack چیست و بهترین جایگزین اسلک کدام است؟

  نرم افزار مدیریت پروژه آنلاین اسلک Slack و بهترین جایگزین اسلک بهتایم برنامه اسلک Slack خود را مرکز فرماندهی شما برای اموری مانند مدیریت پروژه می‌داند و اساسا بیش از آنکه یک سیستم مدیریت پروژه باشد، برای مدیریت ارتباطات یک پروژه کاربرد دارد. اسلک Slack یک برنامه ارتباطی برای دسکتاپ و موبایل است که به… ادامه »اسلک Slack چیست و بهترین جایگزین اسلک کدام است؟

 • چرا پیگیری زمان برای مدیریت پروژه ضروری است؟

  چرا پیگیری زمان برای مدیریت پروژه ضروری است؟

  پیگیری زمان و مدیریت پروژه برنامه‌ریزی موثر شرط لازم برای تکمیل یک پروژه است. پاسخ مناسب مدیریت پروژه است. مدیریت پروژه از چندین مؤلفه حیاتی تشکیل شده و مدیریت زمان یکی از این مؤلفه‌ها است. بررسی تکنیک‌های مختلف مدیریت زمان برای تعیین اینکه کدام روش بهترین کارکرد را دارد، می‌تواند به کاهش استرس و افزایش… ادامه »چرا پیگیری زمان برای مدیریت پروژه ضروری است؟