پرش به محتوا

انواع هزینه

انواع هزینه

انواع هزینه در ماژول هزینه بهتایم

این امکان برای ردیابی هزینه منابع انسانی در سازمان در نظر گرفته شده است. برای استفاده از این امکان ابتدا به قسمت مدیریت و مدیریت کاربران مراجعه کنید. در ستون آخر، گزینه هزینه‌های کاربر را انتخاب کنید.

تعریف هزینه‌های کاربر در بهتایم -  انواع هزینه
تعریف هزینه‌های کاربر در بهتایم

سپس با کلیک روی آیکن + برای یک بازه زمانی مشخص، نرخ ساعتی هر فرد را وارد کنید. به صورت پیش فرض نرخ ساعتی برحسب ریال است، اما می‌توانید در قسمت تنظیمات آن را به دلار و یا یورو تغییر دهید.

تعریف هزینه‌های کاربر در بهتایم -  انواع هزینه
تعریف هزینه‌های کاربر در بهتایم ۲

به طور پیش فرض دو نوع هزینه در سیستم وجود دارد. عادی و رایگان، که نوع هزینه عادی ضریب ۱ و نوع هزینه رایگان ضریب ۰ دارد. اما در قسمت تعاریف پایه سیستم و انواع هزینه می‌توانید هزینه جدیدی با ضریب دلخواه تعریف کنید. به عنوان مثال برای فعالیت‌هایی که ماموریت حساب می‌شوند، می‌توانید نوع هزینه جدیدی با ضریب بیشتر (۱.۴) تعریف کنید. کافیست بر روی آیکن + کلیک کنید.

اضافه کردن انواع هزینه در بهتایم
اضافه کردن انواع هزینه در بهتایم
اضافه کردن انواع هزینه در بهتایم 2
اضافه کردن انواع هزینه در بهتایم ۲

بعد از این باید نوع هزینه پروژه‌ها و فعالیت‌ها را مشخص کنید. توجه کنید که نوع هزینه فعالیت به نوع هزینه پروژه اولویت دارد. اگر فعالیت نوع هزینه داشته باشد، سیستم ابتدا آن را در نظر می‌گیرد و اگر نوع هزینه نداشته باشد، به نوع هزینه پروژه توجه می‌کند. برای مشخص کردن نوع هزینه پروژه‌ها و فعالیت‌ها به قسمت ویرایش و تب اطلاعات تکمیلی هر کدام مراجعه کنید.

مشخص کردن انواع هزینه برای پروژه یا فعالیت
مشخص کردن انواع هزینه برای پروژه یا فعالیت

بعد از این ردیابی هزینه‌ها را به بهتایم بسپارید. با وارد کردن زمان صرف شده بر روی فعالیت‌های مختلف در گزارش کار یا تایم‌شیت توسط افراد، هزینه‌ها محاسبه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *